Volejte kdykoliv 775 101 775

6. 2. 2015

Dostáváme od klientů často poděkování, ale takové nás zahřeje dvojnásob :)

 

"Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za Váš přístup ke klientům, kteří se ne svoji vinou dostanou do nesnází při automobilové nehodě. Moje manželka se stala účastnicí nehody a to těsně před vánoci v roce 2014, kdy ji nabouralo nepojištěné vozidlo.

Druhý den jsem se rozhodl zavolat na Vaše tel. číslo, které inzerujete. Od této chvíle se vše rozjelo. Ještě týž den nám bylo přistaveno Vaší firmou náhradní vozidlo a naše nabourané vozidlo bylo Vaší firmou odvezeno do servisu. S náhradním vozidlem byla manželka plně spokojena. Naše vozidlo nám bylo perfektně opraveno a do jednoho měsíce nám bylo předáno zpět.

Od mého telefonátu k Vám jsem již nemusel nic ohledně nehody a opravy mého vozidla řešit a vše jste řešili za mne k mé plné spokojenosti. Je pravda, že jsem měl ze začátku strach, že to co inzerujete je nějaký obchodní trik, neboť v našich končinách, je neobvyklé, že firmy pro poškozené něco dělají zadarmo. Jsem rád, že taková firma jako jste Vy, u nás v ČR existuje a že jsem se stal Vaším klientem. Kontakt na Vaší firmu jsme předal ve svém okolí s pozitivní referencí, neboť není nad osobní zkušenost.

Ještě jednou děkuji, s úctou Vít Kubeška"


Dnes také volal klient s dotazem, kdy jde či nejde o totální škodu. Kdy má pojišťovna právo zhodnotit škodu na vozidle jako totální. Zjednodušeně lze konstatovat, že totální škoda vznikne v okamžiku, kdy skutečný náklad na opravu poškození souvisejícího s nehodou přesáhne hodnotu poškozeného vozidla stanovenou ke dni vzniku škody. Jenže co když pojišťovna spočítá pouze předpokládaný náklad na opravu v cenách nových originálních dílů. A náklad na opravu přesáhne cenu staršího vozidla právě díky „teoretické“ kalkulaci nákladů na opravu. Přitom poškozený má zájem opravit své auto s použitím aftermarketových případně starších originálních náhradních dílů.

A co když se v tomto případě náklad na opravu vejde do obvyklé ceny? Samozřejmě o totální škodu v tomto případě nejde a pojišťovna je povinna uhradit celé náklady na opravu, tedy majetkovou újmu, kterou poškozený byl nucen vynaložit na uvedení svého vozidla do stavu před nehodou. S postupem jak toho docílit Vám samozřejmě rádi pomůžeme.

media koutek