Volejte kdykoliv 775 101 775

Proč vozit formulář záznamu o dopravní nehodě?

V případě kdy účastníci dopravní nehody nejsou povinni oznámit nehodu policii (škoda na vozidle menší než 100 tisíc, nevznikla škoda na zdraví, nevznikla škoda na majetku třetích osob) je přesto nutné sepsat záznam o vzniku dopravní nehody.

Tento záznam můžete učinit na jakýkoli papír, přesto doporučujeme využívat tzv. evropský formulář záznamu o dopravní nehodě. Je to univerzální formulář, který svým uspořádáním navede neznalé účastníky dopravní nehody zaznamenat všechny důležité skutečnosti tak, aby následně nebyly problémy s posouzením vzniku škody a výplatou náhrady. Přesto musíme konstatovat, že k uplatnění práva na náhradu škody není dostačující. V případě, že záznam vyplníte nedostatečně nebo viník dopravní nehody bude následně uvádět jiné skutečnosti dojde minimálně k velkým průtahům s výplatou škody. Proto doporučujeme abyste tento záznam vyplnili s řádnou pečlivostí a neopomněli na žádný údaj, například svědky dopravní nehody, kteří by následně mohli pomoci.

Abyste neměli problém s vymáháním škod zavojte nám a my Vám rádi poskytneme telefonickou konzultaci. V Plzni, Brně a Ústí nad Labem můžete využít pomoci našich mobilních techniků. Vytiskněte si formulář záznamu o nehodě a zároveň se podívejte, jak takový formulář vyplnit.

media koutek