Volejte kdykoliv 775 101 775

Pojištění je základ

Bez pojištění bychom neměli nikdy vyjíždět na vozovku. Povinné ručení nám předepisuje uzavřít zákon Toto pojištění poskytuje pojistnou ochranu vlastníkovi vozidla, provozovateli a všem osobám, které odpovídají za škodu způsobenou provozem vozidla.

V současnosti se ceny povinného ručení dostaly díky konkurenčnímu boji pojišťoven velmi nízko na druhou stranu je vhodné vybírat pojišťovnu s ohledem na její možnosti rychlého a kvalitního plnění, pokud se nechceme dostat do sporu s tím, koho jsme poškodili. Také je důležité sledovat výši limitů plnění a dále také rozsah asistenčních služeb, které pojišťovna poskytuje v souvislosti s uzavřenou pojistkou.

Další možností pojištění vozu je havarijní pojištění. Toto pojištění je smluvní, a není uložené zákonem. Zaručí, že pojišťovna uhradí škodu vzniklou i zaviněním majitele vozu. Navíc havarijní pojistka kryje také škody vzniklé v důsledku odcizení vozidla, vandalismu, havárie nebo v případě živelných pohrom. Pro čerstvé majitele aut a nováčky na silnici má havarijní pojištění určitě smysl. Zatímco u nových vozidel se vyplatí komplexní havarijní pojištění, pro starší vozidla má smysl vybrat takovou kombinaci, která se nám zdá nejpravděpodobnější. Havarijní pojištění je ideálním doplněním povinného ručení.

K základnímu havarijnímu pojištění je možné sjednat doplňkové připojištění, například pojištění náhradního vozidla. Toto připojištění Vám zaručí, že i v případě, kdy jste způsobili dopravní nehodu a Vaše vozidlo je v opravě tak budete moci využívat bezplatného náhradního vozidla.

media koutek