Volejte kdykoliv 775 101 775

Formulář - záznam o dopravní nehodě

Formulář záznamu o dopravní nehodě je vytvořen na základě mezinárodního modelu Evropské federace národních asociací pojišťoven (CEA) a využijete ho vždy, když není nutné k dopravní nehodě volat policii. V takovém případě by měli účastníci nehody vyplnit evropský záznam o dopravní nehodě. V zákoně není stanovena tato povinnost, ale ministerstvo dopravy i zástupci všech pojišťoven doporučují tento formulář mít ve vozidle neustále k dispozici pro rychlejší vyřízení náhrady škody a to je jeden z důvodů, proč vozit formulář o dopravní nehodě v autě.

V kritické situaci pomůže a provede Vás jednotlivými kroky, na které byste určitě neměli zapomenout. Je vytvořen pro uplatnění při všech dopravních nehodách u kterých není nutnost volat policii. Slouží k záznamu skutkového stavu a pro jeho vyplnění není potřeba se shodnout na otázce zavinění. Ve formulářích mohou být uvedeny i protichůdné výpovědi.

Tento formulář je uzpůsoben tak, abyste nezapomněli uvést důležité skutečnosti stanovené zákonem č. 361/2000 Sb. Zákon stanovuje, že jste povinni vyplnit společný záznam o dopravní nehodě, který obsahuje identifikaci místa a času nehody, jejich účastníky a vozidla, příčiny, průběh a následky nehody, který podepíší všichni účastníci a neprodleně ho předají svému pojistiteli.

Použitím jednotného formuláře záznamu o dopravní nehodě předejdete problémům s uplatněním pojištění, protože při nesprávném sepsání údajů nemusí pojišťovna vyplatit pojistné plnění v plné výši.

media koutek